манекенка

Пронајдени се 37 резултати на тема „манекенка“
Познати

Сопругата на славниот пејач прослави бизарна годишнина- манекенката наздрави за нејзините џиновски силикони, но не и за забите

Американската манекенка Криси Тајген (34) прослави една бизарна годишнина- пред 10 години вгради силикони, а сега со тоа и јавно се пофали. Додека...
Познати

Стана најпозната манекенка, доби син, па животот ја казни со пеколен пресврт: Вака денеска изгледа убавицата од спотот на Деспасито

Поминаа три години од објавувањето на популарниот хит „Деспасито“ од Луис Фонси, кој ја прослави прекрасната порториканска мисица,...
Познати

Живеам, но не сум жива: Познатата новинарка година дена по самоубиството на нејзината ќерка ја отвори душата и низ солзи го раскажа пеколот

Вчера се наврши точно една година од самоубиството на познатата манекенка Марија Чурчиќ која беше пронајдена мртва во својот стан во...
Познати

Се огласи манекенката која му спасила живот на момче кое сакало да се фрли од мост- еве што и упати на прерано починатата манекенка

Некогашната манекенка и учесничка во реалното шоу „Survivor“ Катарина Вучетиќ не може да дојде до себе од тага по веста дека починала српската...
Познати

Порасна во вистинска убавица: Ќерката на Пол Вокер сè попопуларна на Инстаграм поради успешната манекенска кариера (ФОТО)

Медоу Вокер, ќерка на трагично починатиот глумец Пол Вокер, гради успешна манекенска кариера, што и го покажа со неколкуте професионални...
Познати

Ќе ви испаднат очите: Македонската мисица во минијатурна танга, а откако ја крена едната нога ситуацијата излезе од контрола (ФОТО)

И македонската манекенка, мисица и топ модел Емилија Розман ја отвори летната сезона. Деновиве згодната мисица ужива на јужниот Јадран. Улцињ...
Познати

На сексапилната манекенка и испадна фустанот на црвениот тепих- сите гледаа во нејзината брадавица која не можеше да ја сокрие

На бразилската манекенка Фернанда Лиз на црвениот тепих на филмскиот фестивал во Кан и испадна едната града до „лабавото“ деколте...
Познати

Момчето на славната манекенка уринираше во гаќи- манекенката се фати за глава откако папараците го фотографираа моментот (ФОТО)

Момчето на манекенката Алесандра Амбросио извршил уринирање во гаќи додека бил на еден познат фестивал во друштво на својата девојка. Посилната...
Познати

Пет месеци откако манекенката си го одзеде животот проговори нејзината мајка- познатата новинарка упати моќна порака низ целиот регион

Марија Чуриќ која пред точно пет месеци се самоуби ги остави во шок сите во регионот бидејќи стануваше збор за позната водителка и манекенка...
Познати

ФОТО: Луѓето неуморно ја зумираат нејзината фотографија поради овој детаљ – има 50 години и облини кои се рај за очи

Хелена Кристенсен е сек*-симбол и еден од најпознатите супермодели во светот. Веќе со децении успешно им пркоси на годините, а сега со...
Занимливости

Сакала да ја направи горда нејзината мајка: Преубавата манекенка ја продала невиноста за повеќе од 2 милиони евра (ФОТО+ВИДЕО)

Манекенката, Махбуба Мамаджада (23) учествувала на бизерната аУКЦИЈА на која ја понудила својата невиност, со цел да ја направи нејзината...