Мане Јаковлевски

Пронајдени се 7 резултати на тема „Мане Јаковлевски“
Вести

Јаковлевски: Да излеземе масовно на Референдум и да го искажеме нашиот став за поништување на договорот со Бугарија кој е изворот на проблемите и асимилација кон Македонија

На денешната прва годишна конференција на Унијата на ветерани на ВМРО-ДПМНЕ се обрати претседавачот на Унијата на ветерани Мане Јаковлески,...
Вести

Јаковлевски: Прв пат во историја на суверена држава за терористи се осудени луѓе што немале никакво оружје во себе, уставобранителите и нивните семејства бараат повторување на случајот 27 април

Претседателот на Унијата на ветерани, Мане Јаковлевски на денешниот протест во организација на Унијата на ветерани и Патриотскиот...
Вести

Основачите на партијата со поддршка за Мицкоски: Тој со ставови на државник и патриот, антидржавникот Заев во одбрана на Грција

Мицкоски со ставови на државник и патриот, а Заев во одбрана на грчките интереси. Вака основачите на ВМРО-ДПМНЕ го коментираат синоќешниот...