мандат

Пронајдени се 32 резултати на тема „мандат“
Вести

ВМРО-ДПМНЕ размислува да поднесе иницијатива до Уставниот суд за одлуката на Пендаровски со која мандатот му го додели на Заев

ВМРО ДПМНЕ размислува да поднесе иницијатива до Уставниот суд за преиспитување на одлуката со која Претседателот Стево Пендаровски...
Вести

ФОТО: Мицкоски заедно со пратениците од ВМРО-ДПМНЕ пристигнаа кај Пендаровски и бараат одговор зошто го доделил мандатот на Заев

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски и пратениците пристигнаа на вила Водно, кај претседателот на државата Стево Пендаровски, од...