малолетни лица

Пронајдени се 14 резултати на тема „малолетни лица“
Општини

Претреси на подрачјето на СВР Штип, приведени седум лица, пронајдена дрога, при контрола во угостителски објекти биле затекнати малолетници

Во текот на вчерашниот ден (18.08.2022) СВР Штип согласно оперативниот план „Безбедно лето 2022“, презеде низа мерки и активности во областа...