малолетна ќерка

Пронајдени се 5 резултати на тема „малолетна ќерка“
Хроника

Поведена постапка против мајка – ќерка и ја однела кај татко и на видување, притоа не кажала дека малолетното дете има решение за домашна изолација

Основното јавно обвинителство Скопје до надлежниот суд поднесе Предлог за издавање казнен налог против едно лице кое сторило кривично...
Хроника

Две соученички имале недоразбирање, па се вмешал еден од родителите- малолетна ученичка физички нападната и повредена

На 25.09.2019 во СВР Тетово, И.А.(42) од Тетово пријавил дека околу 13.00 часот во училишен двор во Тетово, М.С.(41) од Тетово физички ја нападнал...