мали сипаници

Пронајдени се 20 резултати на тема „мали сипаници“
Вести

Епидемијата никако да исчезне: Невакцинирано дете заболено од мали сипаници, регистрирани вкупно 1.901 случај

Нов случај на мали сипаници е регистриран изминатите две недели. Станува збор за невакцинирано дете на возраст до четири години од Скопје....
Вести

НАЈНИСКА ГРАНИЦА ВО СВЕТОТ: Комисијата за заразни болести со одлука да се вакцинираат бебињата со полни 6 месеци со МРП вакцината

Комисијата за заразни болести со нови препораки за справување со епидемијата на морбили (мали сипаници). – Сите родители кои имаат...