малезија

Пронајдени се 12 резултати на тема „малезија“
Вести

Зголемениот број на смртни случаи и сериозните случаи на коронавирус кај деца, малезиските здравствени власти загрижени

Малезиските здравствени власти изразија загриженост поради зголемениот број смртни случаи од коронавирус и сериозните случаи кај...
Вести

Спасувале момче, а потоа влегле во смртоносен вртлог: Шест нуркачи ги изгубија животите во ужасна трагедија (ФОТО)

Шест нуркачи се удавија додека се обидуваа да спасат тинејџер од јама во напушен рудник во Малезија. Тие барале 17 годишно момче кое паднало...