мала речица

Пронајдени се 33 резултати на тема „мала речица“
Хроника

НОВИ ДЕТАЛИ: Двајцата повредени при пукањето на свадбата во тетовско имале рани на градите, пренесени на скопска Клиника

Двајцата ранети при пукањето на свадбата во тетовска Мала Речица имале повреди во градите и поради сериозноста се однесени на скопската...
Вести

„Инфомакс“: Загинатиот бил амнестиран – Пред два месеци, Наим Реџепи – Беланока бил амнестиран со законот кој го донесоа СДСМ и ДУИ

-Реџепи бил осуден за финансиски криминал, во кој учествувал заедно со уште еден познат кумановски бизнисмен, но благодарение на Законот...