мала богородица

Пронајдени се 11 резултати на тема „мала богородица“
Вести

Денеска е голем празник: Домаќинките ова никако да не го прават, а еве каква есен не очекува ако времето биде ведро

Денеска православните верници го прославуваат Рождество на Пресвета Богородица или во народот позната како Мала Богородица. Народни...
Вести

Подгответе се за голем празник: Домаќинките ова никако да не го прават во петок, а еве каква есен не очекува ако времето биде ведро

Во петок  православните верници го прославуваат Рождество на Пресвета Богородица или во народот позната како Мала Богородица. Пресвета...