максим димитриевски

Пронајдени се 124 резултати на тема „максим димитриевски“
Вести

Димитриевски: Како ќе ги погледнете своите во очи, срам да ви е, народот во песни ќе ве опева како уништувачи на сопствениот род

Градоначалникот Максим Димитриевски со порака до владата, пратениците и народот: “Свеста и чувството дека сум Македонец треба да...
Вести

Димитриевски до Спасовски: Дали ги откри одговорните за пожарот во модуларната болница? Денес скокна Ламбе утре ќе скокне народот!

Градоначалникот на Куманово, Максим Димитриевски кажа дека осудува секаков вид на насилство и непочитување на законите, но смета дека...
Вести

Максим Димитриевски до Али Ахмети: Сè додека постои последниот Македонец во оваа држава Македонија ќе постои како што постоела отсекогаш

Градоначалникот на општина Куманово Максим Димитриевски во вечерашното гостување во централниот Дневник на телевизија Сител во однос...
Вести

Димитриевски: Поголема провокација и навреда од отворањето на бугарскиот клуб „Ванчо Михајлов“ во Македонија немало, молкот е повеќе од срам!

Неодамна на работната средба на градоначалници од Македонија и Бугарија во Сандански по повод новата ИПА програма за прекугранична...
Општини

Димитриевски се пожали на бирократски процедури: Издадовме дозвола за градба на нова фабрика за бетонски производи која ќе се гради во индустриската зона Новаци и Речици

Градоначалникот на општина Куманово, Максим Димитриевски, на осмата седница на Советот на општината истакна дека е издадена дозвола...
Вести

Димитриевски директно до Петков: Братските народи и држави не се блокираат, туку се поддржуваат и верувам дека ќе го имате тоа во предвид во понатамошните аспирации на Македонија

Градоначалникот на општина Куманово Максим Димитриевски, заедно со 25 македонски градоначалници и министерот за локална самоуправа...
Општини

Димитриевски: Ставовите на ЗЕЛС целосно ги поддржувам, очекувам Димитар Ковачевски да не покани во Владата да разговараме

Во денешното гостување во „Утрински брифинг“, градоначалникот на општина Куманово Максим Димитриевски истакна дека во целост ги поддржува...