макпетрол

Пронајдени се 50 резултати на тема „макпетрол“
Комерцијални објави

Инвестицискиот циклус на „Макпетрол“ АД продолжува, реновирана и модернизирана бензинската станица во централното градско подрачје на Тетово

Во изминатиот период, „Макпетрол“ АД, најголемиот дистрибутер на горива во државата, постојано инвестира во обнова на своите бензински...
Комерцијални објави

Промоција на новата наградна игра за 2021 година на Верна програмата за лојалност, „ВЕРНА – една и единствена“

Денеска започна 6-тата по ред наградна игра на Макпетрол и Верна програмата за лојалност, „Верна – една и единствена“. Во овој тежок...
Вести

Димитриеска – Кочоска: Власта и Заев на криминален начин сопственоста на Гама помеѓу државата – Република Македонија и Макпетрол ја направи фифти – фифти

-Гама е проблем што постои повеќе од една деценија. Судски спор помеѓу државата и Макпетрол. Проблемот почнува кога се бара колку е процентот...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Заев му додели 33 милиони евра на Макпетрол, бараме Пендаровски да излезе од сенката на Заев и да не го потпише овој штетен закон

Аболицираниот криминалец Зоран Заев се сокри позади пратениците и си го донесе штетен законот за Макпетрол вреден 33 милиони евра, велат...
Вести

Пратениците денеска продолжуваат со расправата за Законот со кој Макпетрол треба да добие 33 милиони евра народни пари

Пратениците треба да ја продолжат расправата за законот за решавање на спорот на Владата со Макпетрол Собранието денеска треба да ја...
Вести

Коментари на социјалните мрежи: Истрајна борба на пратениците на ВМРО-ДПМНЕ за спречување на криминалот на Заев

Низа позитивни реакции на социјалните мрежи откако вчера во Собранието по повеќе од дваесет часа расправа не се досене Предлог законот...
Вести

Стојаноска: Заев знае дека прави криминал со поклонувањето на 33 милиони евра на Макпетрол, затоа ги тера пратениците да гласаат закон

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата, по 21-но часовна дебата во Собранието на Република Македонија, засега, го спречија или оневозможија...
Вести

Пратениците од ВМРО-ДПМНЕ порачаа: Нема да им помине кражбата од 33 милиони евра, доста е од богатење на олигарси – Не смее да има за Макпетрол, а да нема за народот

Пратениците од ВМРО-ДПМНЕ до рано утринава во Собранието со говори, реплики и контрареплики го спречија донесувањето на Предлог законот...
Вести

Мицкоски: Заев склучува прецент договор со Макпетрол, интересот освен финансиски е и политички, добивање на наклонетост на медиум за покривање на владините политики

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на гостувањето на телевизија Алфа во емисијата „Што не е јасно“ се осврна и на Предлог...