македонско девојче

Пронајдени се 6 резултати на тема „македонско девојче“
Вести

Не можев да одолеам, а да не се фатам на оро на мојата омилена песна- Жбогар заигра на „Македонско девојче“ (ВИДЕО)

Евроамбасадорот Самуел Жбогар беше еден од гостите денеска на прославата на 8 Септември – Денот на независноста, која под мотото „Боите...
Музика

Како настанала познатата песна: Невенка била инспирација на Јонче Христовски за „Македонско девојче“ (ВИДЕО)

Инспирација на Јонче Христовски да ја испее познатата песна „Македонско девојче“ била Невенка Росоманова – Томовска, раскажува таа. Бардот...