македонски манифест

Пронајдени се 8 резултати на тема „македонски манифест“
Вести

Македонски манифест: Јавно обраќање до македонскиот народ по повод полициската репресија на Владата на Заев во Волино

Демонстрација на идентификацискиот фашизам Македонски манифест најенергично ја осудува полициската репресија на владата на Заев...
Вести

Отворено писмо до премиерот Зоран Заев: Поднесете си неотповиклива оставка, доста ги срамевте и понижувавте Македонците

Македонскиот манифест упати отворено писмо до премиерот Зоран Заев по повод неговата срамна изјава во Атина кое го пренесуваме во целост: Отворено...
Вести

„Македонски манифест“ со апел до Иванов: Итно започнете правна процедура пред ООН за одбрана на македонското име

„Македонски Манифест“ испрати апел до претседателот на Република Македонија и ги повикува граѓаните да го поддржат апелот за преземање...