македонски граѓани

Пронајдени се 21 резултати на тема „македонски граѓани“
Вести

МАКЕДОНЦИТЕ СЕПАК ЈА БИРААТ СРБИЈА ЗА ВАКЦИНИРАЊЕ – викендов повторно гужви на „Табановце“, само вчера се вакцинирале над 1.000 граѓани

Во Врање е можна вакцинација за граѓаните на Македонија без претходно закажување. Сè што треба да сторат е да донесат важечка лична...
Регион

Дури 73 македонски граѓани заминале да се вакцинираат во соседна Србија- еве кој услов морате да го исполните!

Македонските државјани имаат голем интерес за вакцинирање во Србија и досега 73 граѓани од Северна Македонија, кои имаат и српско државјанство,...
Вести

„Блескаме“ со Филипче и Заев: Повторно висока бројка на заразени, границите на ЕУ затворени за македонските граѓани

Нови 126 случаи со Ковид-19 се регистрани во земјава во текот на изминатото деноноќие меѓу кои и новороденче и неговата мајка од Штип, како...
Вести

Важни информации: Режими на движење и правила за транзит на државјани на Македонија во други земји во контекст на пандемијата со КОВИД-19

На веб страницата на Министерството за надворешни работи се достапни режими на движење и правила за транзит на државјани на Република...
Вести

Дрскоста и безобразноста на македонската в.д амбасадорка во Рим на дело- Упатувала и клетви кон нашинците кои сакале да си дојдат? (ФОТО)

Дрскоста и безобразноста на македонскиот в.д амбасадорот во Рим на дело. До нашата редакција пристигнаа безброј фотографии во врска...