македонски државјани

Пронајдени се 17 резултати на тема „македонски државјани“
Вести

Сагата со заглавените Македонци низ Европа продолжува: Државата за враќање на нашинците од Хрватска им нуди билети по повисоки цени од реалните (ФОТО)

Откако вчера до редакцијата на КУРИР пристигнаа стотици жалби од македонски граѓани заглавени низ цела Европа, сагата продолжува и...
Вести

Македонски граѓани заглавени низ светот: Од нашите амбасади дрско спуштаат слушалки, некои им викаат и полиција!

Откако Владата денеска најави дека селективно ќе враќа 915 македонски државјани од Германија на трошок на патниците, со реакции на социјалните...
Вести

Македонските државјани во земјите со ризик да го одложат доаѓањето дома, забранет влез за странците од земјите во висок ризик

Поради состојбата со Коронавирусот во земјава, согласно заклучоците на Владата од последната седница, се воведува забрана за влез на...
Вести

МНР не знае колку македонски државјани има во Ирак и дали се загрозени по нападот на американските воени бази

Очите на светската јавноста се врепени кон случувањата во Ирак по нападот на Иран врз американски воени бази. Јавноста го чека обраќањето...