македонец

Пронајдени се 55 резултати на тема „македонец“
Регион

ДЕТАЛИ ЗА ТРАГЕДИЈАТА ВО ВРАЊЕ- 25 годишното македонско момче загинало откако си заминале од кафеана, па се вратиле по мобилен телефон

Дваесет и петгодишен Македонец загинал во сообраќајната незгода што вчера се случила во близина на Врање, пренесуваат српските медиуми. Како...
Регион

22 годишен Македонец за една ноќ украл четири автомобили во Хрватска, па со дел од нив направил сообраќајна несреќа

Четири автомобили биле украдени во една иста вечер на хрватскиот остров Брач, а главниот актер бил 22-годишен државјанин на Македонија,...
Вести

НЕВРЕМЕ НА ХАЛКИДИКИ: Силниот ветер ја отежнува потрагата по исчезнатиот 28-годишен Македонец, неговите мајка и брат доаѓаат од Америка во Грција

Мајката и братот на 28-годишникот од Македонија патуваат од Америка каде живеат за да учествуваат во големата акција за пронаоѓање на...
Вести

„Гинат невини деца, жени и мажи“: Македонец раскажа за голготата во Украина и патот низ кој поминал за да се врати со својата мајка во Македонија (КУРИР ИНТЕРВЈУ)

Александар Петровски е македонски државјанин кој повеќе од 6 години заедно со својата мајка живеат во Одеса во Украина. Откако се случи...
Вести

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ во Собранието ќе предложи Декларација за Гоце Делчев, само ако Петков се сложи дека Делчев е Македонец тогаш би го чествувале заеднички

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во вечерашното гостување во емисијата „Само интервју“ на Канал 5 вели дека пратеничката...
Фудбал

Македонски навивач експлодираше од радост на Олд Трафорд – го развеа знамето од Кутлеш веднаш зад Роналдо (ФОТО)

Фудбалерите на Манчестер Јунајтед се кренаа јуначки после непријатната негатива од 0:2 против незгодната Аталанта. Но потоа следуваше...