македонци

Пронајдени се 84 резултати на тема „македонци“
Вести

ХИТ ВИДЕО: Австралиската полиција наместо да прекине македонска свадба, се фати на оро – од звукот на тапанот ќе се наежите

Австралиски полицајци наместо да прекинат македонска свадба во Канбера, се фатија на оро. Видеото од настанот стана хит на социјалните...
Вести

Важна информација: Доколку немате добиено термин за вакцинација, немојте да патувате во Србија – нема да бидете вакцинирани

Директорот на Канцеларијата за Еуправа Михаило Јовановиќ ги повика граѓаните од соседните земји, кои што немаат закажано термин за...
Македонија

ФОТО: Неспособноста на Филипче и Заев ги натера македонските граѓани масовно да се вакцинираат во Србија

Неспособноста на министерот за здравство Венко Филипче и на премиерот Зоран Заев ги натера македонските граѓани масовно да се вакцинираат...
Вести

Македонците од Германија со реакција до Маричиќ околу употребата на термините „Македонија“ и „македонски“

Во името на Централниот совет на Македонците од Берлин, кој ја застапува Македонската заедница во Германија, жестоко реагираме по повод...
Вести

После укинувањето на задолжителниот ПЦР тест за влез во Србија, Македонците го „нападнаа“ Врање – „Eпицентарот“ бил Лидл!

Неколку туристички агенции од Македонија, веднаш по укинувањето на епидемиолошката контрола и задолжителните тестови за ПЦР, веднаш...
Твитови

Протест на МАКЕДОНЦИ во Софија во 80-тите: Бугари им даваат поддршка сред Софија пред соборниот храм св. Александар Невски (ВИДЕО)

🚨Протест на МАКЕДОНЦИ во Софија во 80-тите🚨 👉Бараат право на национално признавање, немаат територијални претензии, Бугари им даваат...