мајмун

Пронајдени се 11 резултати на тема „мајмун“
Занимливости

ВО ВИСТИНСКИ МОМЕНТ: Мајмун го држи своето младенче како во сцена од анимираниот филм Кралот Лав (ФОТО)

Фотографот Дафна Бен Нун, го фотографирала моментот кога мајмунот го држи своето младенче свртено кон сонцето. Фотографијата е направена...