мајкл џексон

Пронајдени се 33 резултати на тема „мајкл џексон“
Познати

Молчеше 10 години: Телохранителот на Мајкл Џексон прозборе за последните недели од животот на пејачот

Повеќе од 10 години од смртта на Мајкл Џексон, неговиот поранешен телохранител Мет Фидс тврди дека обвиненијата за педофилија биле катализатор...
Познати

Овие ѕвезди имаа проблеми со законот, а ретко кој знае за тоа: Погледнете за кого ФБИ собирале тајни информации! (ФОТО)

Низ годините, ФБИ имаат собрано тајни информации за милиони луѓе ширум светот, а славните очигледно не се исклучок. Многу актери, музичари...
Познати

Додека светот го нарекува педофил, се огласија браќата на Џексон: Сите обвинувања се поради пари, Мајкл не е тука да се одбрани

Семејството на Мајкл Џексон ги отфрла како невистинити тврдењата во „Leaving Neverland“, документарецот во кој Мајкл Џексон е обвинет за педофилија...
Познати

Ќе почувствувате ужас кога ќе дознаете што било пронајдено во домот на Мајкл Џексон по обвинувањата за педофилија

Уште од почетокот на деведесетите се зборувало дека Мајкл Џексон има педофилски склоности, иако сега целиот свет е шокиран по прикажувањето...
Познати

Со години беше непознат за јавноста: Еве како изгледа синот на Мајкл Џексон кој како бебе за малку не го испушти од балкон (ФОТО)

Бленкет Џексон се прослави уште додека беше во пелени откако неговиот татко Мајкл Џексон речиси не го испушти од оградата балконот...
ТВ и Филм

Поради новите контроверзии: Се повлекува епизодата на „Симпсонови“ во која го има гласот на Мајкл Џексон (ВИДЕО)

Епизодата на популарната анимирана серија „Симпсонови”, во која Мајкл Џексон го позајми својот глас на еден човек, ќе биде повлечена...