мајка тереза

Пронајдени се 15 резултати на тема „мајка тереза“
Вести

Партиската забава на ДУИ продолжи пред куќата на Мајка Тереза- гордо се вееше албанското знаме, присутните не носеа ниту заштитни маски

По церемонијата која денеска се одржа на плоштадот Македонија по повод откривањето на спомен плочата посветена на Света Мајка Тереза...
Вести

Се слават 40 години од прогласувањето за почесен граѓанин на Мајка Тереза, на која градскиот „татко“ Шилегов веднаш би и го срушил споменикот во изградба

Пред спомен-плочата на Мајка Тереза на плоштадот во Скопје, Институтот за духовно и културно наследство на Албанците – Скопје и Граѓанската...