Мајк Помпео

Пронајдени се 101 резултати на тема „Мајк Помпео“
Регион

Дендиас в петок ќе се сретне со Помпео и ќе учествува на вонредниот состанок на Советот за надворешни прашања на ЕУ

Шефот на грчката дипломатија Никос Дендиас в петок, во Виена ќе се sретне со американскиот државен секретар Мајк Помпео, а од австрискиот...