маја славева

Пронајдени се 15 резултати на тема „маја славева“
Вести

Славева: Венко Филипче е целосно неспособен за водење на секторот на здравство, а резултатот на неговата неспособност се човечки жртви

Министерот, Венко Филипче е целосно неспособен за водење на секторот на здравство. Резултатот на неговата неспособност се човечки жртви,...
Вести

Славева: Додека Филипче тера кампања за Пендаровски, епидемијата на морбили која однесе неколку човечки животи се шири

Стево Пендаровски, Зоран Заев и Венко Филипче се исти. Повеќе од четири месеци не можат да се справат со епидемијата на морбили, која...
Вести

Славева: Македонија изгоре во пожари, а Џаферовски и Заев тераат кампања и не ги интересираат огромните штети кои ги трпат граѓаните и државата

Република Македонија изгоре во пожари, а директорот на ДЗС, Аднан Џаферовски, човек од доверба на Зоран Заев, исто како својот шеф тера...
Вести

Славева: Во моментов се случува окупација и узурпација на брегот на Охридското Езеро, а власта премолчува и не презема ништо

Во моментов се случува окупација и узурпација на брегот на Охридското Езеро, а власта премолчува и не презема ништо, ова денеска преку...
Вести

Славева: Зоран Заев е ликот кој бесрамно лажел и се обидел политички да профитира од трагичната несреќа на Никола Младенов

Никола Младенов не бил убиен. Тогашните органи на истрагата НЕ прикривале никого. Напротив, професионално ја завршиле работата и ја...
Вести

Славева: Зоран Заев ја лажеше јавноста и ја злоупотреби трагичната сообраќајна незгода во која што животот го загуби новинарот Никола Младенов

Зоран Заев ја лажеше јавноста и ја злоупотреби трагичната сообраќајна незгода во која што животот го загуби новинарот Никола Младенов....
Вести

Славева: Уште колку животи треба да згаснат за Филипче посериозно да се зафати со работата, да се свести и да прогласи епидемија?     

Здравството се повеќе тоне. Денеска почина уште едно девојче на возраст од две ипол години од наводна бактериска инфекција, обвинува...
Вести

Славева: Невенчаниот сопруг на Царовска е неколкукратен добитник на милионски тендери од институции со кои раководи СДСМ

СДСМ ја започнува годината со црнила и со скандали. Министерката за труд и социјална политика, Мила Царовска, крие дел од имотот, според...
Вести

Славева: Загаденоста во Скопје бележи рекорди, а Владата и Макрадули се кријат, иако пред изборите го лажеа народот

Скопје се гуши. Загаденоста во Скопје бележи рекорди, а Владата и ресорниот заменик министер за животна средина, Јани Макрадули се кријат,...