маја оџаклиевска

Пронајдени се 6 резултати на тема „маја оџаклиевска“
Познати

Маја Оџаклиевска ја омажи и ќерката Андреа: Невестата кажа „ДА“, а македонската пејачка наскоро повторно ќе стане баба (ФОТО+ВИДЕО)

Легендарната македонска пејачка Маја Оџаклиевска која со децении живее и работи во Белград, ја омажи и помалата ќерка Андреа, а наскоро...
Познати

Гледај ја мајката, одбери ја ќерката: Пејачката Маја Оџаклиевска има ќерка која буквално е клонирана во неа, таа е заносна бринета (ФОТО)

Андреа Оџаклиевска, наследничката на пејачката Маја Оџаклиевска речиси е вистинска копија на својата мајка. Андреа која често ја пратела...
Познати

Тага до небото: Маја Оџаклиевска во болка и со кнедла во грлото едвај проговори, за мене е ненормално да умре човек на тие години!

Еденa од најдобрите вокали на просторите на поранешната Југославија е Маја Оџаклиевска, а денеска е во центарот на внимание откако се...
Познати

Маја Оџаклиевска искрено проговори: Со мојата мала пензија, често му велам на внукот дека за неговите играчки немам пари

Таа се уште важи за голема пејачка ѕвезда на овие балкански простори која испеала многу хитови. Станува збор за пејачката Маја Оџаклиевска...