мај

Пронајдени се 15 резултати на тема „мај“
Вести

Даниловски: Пред крајот на мај не може да се очекуваат показатели на крај на епидемија, до тогаш масовни собири и избори не би требало да има

Проф. д-р Драган Даниловски вечерва гостуваше во „Отворено студио“ каде што посочи дека потребно е време да се релаксираат мерките,...
Регион

Неверојатна глетка на Ѓурѓовден – зимата се врати во регионот, УХМР со најава за снег и во Македонија (ФОТО+ВИДЕО)

Во некои балкански земји времето личи на вистинска зима, иако е пролет. Снег има во Босна и Херцеговина. Во повеќето градови температурите...
Хороскоп

Љубовен хороскоп за мај 2018-та: Биковите во потрага по сродна душа, љубовните тајни на Скорпиите ќе се откријат, ракот нека внимава

Дали во месец мај може да очекувате краткотрајни авантури, тајни средби или конечно запознавање на личноста која ќе остане и во добро...