мај

Пронајдени се 25 резултати на тема „мај“
Занимливости

Луѓето родени во Мај се посебни поради овие причини! Упорни се, не се откажуваат а имаат само една мана!

Според некои верувања, а и споре она што го тврдат астролозите, месецот во кои сте родени имаат влијание врз нашиот карактер. Мај за многумина...
Вести

Даниловски: Пред крајот на мај не може да се очекуваат показатели на крај на епидемија, до тогаш масовни собири и избори не би требало да има

Проф. д-р Драган Даниловски вечерва гостуваше во „Отворено студио“ каде што посочи дека потребно е време да се релаксираат мерките,...
Регион

Неверојатна глетка на Ѓурѓовден – зимата се врати во регионот, УХМР со најава за снег и во Македонија (ФОТО+ВИДЕО)

Во некои балкански земји времето личи на вистинска зима, иако е пролет. Снег има во Босна и Херцеговина. Во повеќето градови температурите...