мафијаши

Пронајдени се 5 резултати на тема „мафијаши“
Вести

Арсовски: Некој од власта добро има заработено од пасошите за светските мафијаши, власта направи нарко картел од државава

Секоја држава си има своја мафија, но само во Македонија мафијата има своја држава. На чело на мафијата сите знаеме кој е, тоа е Зоран...
Вести

Николоски: МВР на Спасовски издала пасоши на водач на познат нарко картел од Албанија и осомничен за обид за убиство во Украина на еден од водачите на Кавачкиот клан

Имено, оваа афера „Мафија“ ја докажува целата немоќ на правната држава, која е окупирана, погазена и завиткана во хибриден режим. Државата...