мафија

Пронајдени се 28 резултати на тема „мафија“
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Дали пасоши од „Мафија“ имаат и луѓе вклучени во нарко картелот од „Планина“ и зошто уште не се поништени?

Оливер Спасовски и Зоран Заев ја ставаат на коцка кредибилноста на државата и македонскиот пасош, валат во партиското соопоштение од...
Вести

Силјановска: Со „Мафија“ сигурно ќе добиеме оскар оти верно ја отсликува состојбата на духот на современото „човештво“

„ Мафија/Двојник“ филм Катаден се нижат филмски слики, небаре reality shaw или документарен филм. На една е министерот кој гони криминал,...
Вести

Стоилковски: Македонија со Заев е земја која дава закрила на мафијата, помага тероризам и во која царува нарко бизнисот

Македонија со Заев се претвори истовремено и во земја која нуди закрила на мафијата и во земја која помага терористи и во земја во која...
Вести

Мисајловски: Фалсификат македонски пасош издаден од МВР на Спасовски добил и Валид Иса Хмаис, преку кој италијанската мафија ги перела парите од трговијата со кокаин

Мафијата си доби своја држава. Аферата„ Мафија“ на владата на Зоран Заев покажува дека државни структури дале логистика на сериозни...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Заев преку Мијалков покажа дека постои мафија во државата, една шака луѓе кои ја ограбуваат земјата

Циркусот кој што го приреди власта на Заев во содејство со правосудните органи под негова контрола, покажа уште еднаш дека во Македонија...
Вести

Мицкоски: Кога пропаѓаат банки, кога се поскапува струја, кога не знаат како да се справат со короната, образованието е на колена е доказ дека имаме мафија

Вечерва во „Само интервју“ гостуваше претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски кој што посочи оваа власт е класична дефиниција...