маџир маало

Пронајдени се 10 резултати на тема „маџир маало“
Скопје

ВИДЕО: Избувна пожар во Маџир Маало – пожарникарите го локализираа, активни уште два пожари во околината на Скопје

Пожар избил во стара куќа на улицата „Ѓуро Ѓоновиќ“ во населбата Маџир Маало, во близина на новата Железничката станица. Пожарникарите...
Скопје

ВМРО-ДПМНЕ: Додека Маџир Маало во 21 век е без канализација, Шилегов троши 500 евра за клупа од тропско дрво , дрва од 9 милиони денари

Петре Шилегов е човекот кој е најзаслужен за четиригодишната стагнација на Град Скопје, велат од ВМРО-ДПМНЕ. Скопјани речиси четири...