маџари

Пронајдени се 15 резултати на тема „маџари“
Вести

Обвинителството со детали: Пукањето во Маџари било обид за убиство, познати се причините и сторителите, еден е во бегство

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против две лица...
Хроника

Детали за пукањето во Маџари: Крвава престрелка со еден повреден, во болница пренесен и неговиот 13-годишен син

Вчера во 11:00 часот во СВР Скопје било пријавено пукање од огнено оружје на улица „Благоја Стефковски“. Д.З.(48) од Скопје, додека се движел...