мачки

Пронајдени се 18 резултати на тема „мачки“
Занимливости

Здогледала преубави мачки на тераса, а тогаш сфатила дека тоа се вистински ѕверови: Не смеела да излезе 4 часа (ФОРО+ВИДЕО)

Кети Манискалко од Санта Фе во американската федерална држава Ново Мексико, пријатно се изненадила кога видела што се наоѓа на нејзината...
Живот и стил

Ветеринари предупредуваат: Kучињата и мачките не треба да се дезинфицираат со алкохол- еве што да направите

Француското здружение на ветеринари денеска предупреди дека домашните миленици, особено кучињата и мачките не треба да се дезинфицираат...
Живот и стил

Мачките и кучињата се природни емпати: Тие ја впиваат негативната енергија и го штитат сопственикот од болести и депресија

Врската помеѓу нас и начите домашни миленичиња може да биде многу моќна и интензивна. Иако не можеме со нив директно да комуницираме...