МААЕ

Пронајдени се 61 резултати на тема „МААЕ“
Вести

МААЕ ќе распореди мисии за осигурување на безбедноста на украинските нуклеарни централи, најави украинскиот премиер

Меѓународната агенција за атомска енергија (МААЕ) ќе распореди мисии за да ја осигура безбедноста на петте украински нуклеарни централи,...