луна џогани

Пронајдени се 35 резултати на тема „луна џогани“
Познати

Луна едвај ги собра новите силикони во деколтето, но сепак нешто друго ги препоти гледачите откако ги рашири нозете нејзината колешка

Пејачката Луна Џогани вчеравечер прв пат застана пред камерите откако ги вгради силиконите на себе, но публиката не знаеше каде да гледа...
Познати

Водителот во живо среде емисија стана да и ги пипне новите силикони на Луна Џогани- а од тоа што следуваше потоа ќе подзинете (ВИДЕО)

Младата пејачка Луна Џогани проговори за нејзините нови силикони во живо во емисијата „Задруга, народот прашува“. Победничката на...
Познати

Ова е само почеток: Луна откри како и изгледаат новите силикони во длабоко деколте, па откри повеќе од што треба (ФОТО)

Победничката на реалното шоу „Задруга 2“ за прв пат се појави во јавноста со новите силикони пред неколку денови, но во затворен фустан...
Познати

Анабела откри детали за Луна откако стави силикони- спие со неа и ја пресоблекува, тоа што го прават во тоалетот е доказ за вистински пекол

Победничката на реалното шоу „Задруга 2“ Луна Џогани пред пет дена вгради силикони на себе, а вчера се појави за прв пат во јавноста...
Познати

Ќерката на Анабела ги покажа новите силикони- сакаше да и бидат како крушки, а од резултатот нема да им поверувате на очите (ФОТО)

Младата пејачка Луна Џогани долго сонуваше да има совршени големи гради, па пред само една недела се одлучи да си вгради силикони, а...
Познати

Вгради џиновски силикони, па ќе ги промовира во Македонија- кога ќе видите каде ќе настапи Луна и вие ќе посакате да „исплакнете очи“

Откако победи во реалното шоу „Задруга 2“ пејачката и ќерка на Анабела Атијас, Луна Џогани сними песна која има неколку милиони прегледи...
Познати

ЛУНА НЕ ПЕЕ: „Сака да направи ѕвезда само со отворена уста“, оваа македонска пејачка призна дека се слуша нејзиниот глас во песната (ВИДЕО)

Реакциите околу песната на Луна Џогани не запираат. Освен што ја нападнаа дека ја копира Анастасија Ражнатовиќ, многумина тврдат и дека...
Познати

За Анастасија Ражанотивиќ вели дека е далеку од неа: Луна Џогани ја објави првата песна, фановите веднаш и порачаа само два збора (ВИДЕО)

Ќерката на Анабела Атијас по излегувањето од реалното шоу „Задруга 2“ каде победи и освои повеќе од 100 илјади евра реши да сними песна...
Познати

Овој детаљ и вас ќе ви „боде очи“: Фановите и порачаа на Луна да не ја емитира Анастасија со првата нејзина песна (ВИДЕО)

Ќерката на Анабела Атијас го објави тизерот за својата прва песна која ја сними во студиото на Дарко Димитров во Скопје. Песната се вика...
Познати

Ќерката на Анабела Џогани уценета со домашно видео: Луна Џогани го возврати ударот „имав само 17 години“, ова се сочните детали

Непознато момче на социјалните мрежи тврди дека постојат експлицитни видео снимки од Луна Џогани. Станува збор за видео кое дел од него...
Познати

Македонската учесничка во „Задруга“ и го украде фустанот на Луна Џогани- фановите и порачаа дека „грми“ за разлика од Луна (ФОТО)

Македонската учесничка во реалното шоу „Парови 2“ Елеонора Миљковиќ вчера гостуваше во емисијата „Народот прашува“ на една српска...
Познати

Протекоа деталите од музичка кариера на Луна: Откако ја сними првата песна во Македонија, еве со кого ќе го сними првиот дует

Ќерката на Анабела Атијас сериозно започна да се занимава со музика и во Македонија пред две недели во студиото на Дарко Димитров ја...
Познати

Ќе фрли брдо пари за да изгледа совршено- Луна веќе започна естетски операции, а кога ќе видите колку ќе плати ќе ви се сврти во умот

Победничката на „Задруга 2“ Луна Џогани која е ќерка на пејачката Анабела реши својот изглед да го доведе во совршенство по победата...
Познати

Ќерката на Анабела заработи 170 илјади евра во „Задруга 2“, а нема „пари“ за гаќички- ќе се препотите кога ќе видите како се облече Луна

Ќерката на Анабела Џогани која се прослави победувајќи во реалното шоу „Задруга 2“ овие денови е во центарот на вниманието откако се...
Познати

Анастасија и Луна се скарани со години, а оваа македонска пејачка застана меѓу нив две- Џогани со оваа фотографија упати јасна порака

Антониа Гиговска оваа година само реди успеси на професионален план. Победничката на „Задруга 2“, Луна Џогани деновиве беше во Скопје,...
Познати

По победата во „Задруга 2“ Луна Џогани се упати кон Скопје- кога ќе видите што прави ќе останете во неверување (ФОТО)

Победничката на „Задруга 2“ Луна Џогани по излегувањето од реалното шоу не додржа и веднаш се упати кон нашата земја за да започне нов...
Познати

Ќерката на Анабела зеде брдо пари по победата во „Задруга 2“, па веднаш се расоблече- длабокото деколте откри со што располага Луна

Ќерката на Анабела Џогани која победи во реалното шоу „Задруга 2“ и освои 50 илјади евра еден ден само што излезе од шоуто каде беше 9...