луксузна вила

Пронајдени се 7 резултати на тема „луксузна вила“
Познати

Вртоглава милионска сума неколку месеци по неговата смрт – вдовицата Николина Пишек продаде нешто што за нејзиниот сопруг беше незамисливо

Николина Пишек ја продаде луксузната вила во Загреб која ја купи заедно со покојниот сопруг Видој Ристовиќ за 1,7 милиони евра. Луксузната...
Познати

Вакво нешто се уште не е видено на овие простори: Жељко Митровиќ гради здание во невообичаен стил на Дедиње за целото семејство (ФОТО)

Новиот дом на српскиот тајкун Жељко Митровиќ и понатаму е во изградба, а судејќи по фотографиите како е проектиран и дизајниран, ќе преставува...
Познати

Ана и Бастијан ќе градат вила веднаш до Ѓоковиќ- кога ќе дознаете што се ќе се изгради во неа за 200 илјади евра ќе се онесвестите

Познатата тенисерка Ана Ивановиќ и нејзиниот сопруг фудбалерот Бастијан Швајншајгер ќе купат плац и ќе изградат вила на Павловачко...