Лука Дончиќ

Пронајдени се 19 резултати на тема „Лука Дончиќ“
Познати

Слушнав дека е сама: Лука Дончиќ и фрли око на 30 години постарата холивудска актерка која е вистинска секс бомба (ФОТО)

Само што пристигна во НБА кошаркарот на Далас Лука Дончиќ привлече големо внимание во американската јавност. Вниманието во медиумите...
Кошарка

Тој е најдобриот кошаркар во Европа, но погледите не беа вперени во него: Ова е преубавата мајка на Лука Дончиќ (ФОТО ГАЛЕРИЈА)

Лука Дончиќ неодамна наполни 19 години, а во својата кратка, но доста успешна кратка кариера освои се што можеше. Словенија ја одведе...