лук

Пронајдени се 48 резултати на тема „лук“
Храна и пијалаци

НАЈМОЌНИОТ ЧИСТАЧ НА ТЕЛОТО: За 24 часа ги исфрла сите отрови – толку е силен што можете да го пиете само 2 пати годишно

Детоксикацијата на организмот стана императив во времето во кое живееме. Стресот, загадувањето, храната полна со адитиви, лековите...
Храна и пијалаци

Неодоливи залаци: Направете го овој вкусен леб за појадок или вечера, ќе ви се заблагодари цело семејство

Рецептот е толку едноставен што за миг ќе уживате во неодоливите залаци! СОСТОЈКИ: 1 леб 5 лажици путер 2 лажици маслиново масло 3 чешниња...
Храна и пијалаци

Решение за оние кои не го јадат: Ставете лук под перница пред спиење – еве како тоа влијае на вашиот организам

Лукот е дефинитивно најздравиот зачин за секое јадење. Тоа е и народен лек кој најчесто се користи при подготовка на разни препарати. Ако...