лото

Пронајдени се 22 резултати на тема „лото“
Занимливости

Освоил речиси 10 милиони евра на лото и не сака да остане анонимен: „Сите треба да знаат колку сум богат“

Во извлекувањето на лотаријата на 24-ти септември, 41-годишниот Курсат Ј. од Дортмунд освоил џекпот во износ од речиси 10 милиони евра. Добитното...
Занимливости

БАКСУЗ: На лото доби 19 милиони евра, а поради овие погрешни чекори остана со празни џебови

Добитник на лото во Австралија, кој ја освоил наградата во вредност од речиси 19 милиони евра, остана без пари по низа катастрофални инвестиции. Поранешниот...
Занимливости

Еве како Доста остана без лото премија: Нејзината кокошка ја имаше добитната комбинација, но таа не ја послуша (ФОТО)

Доста Комлјеновиќ, мештанка на местото Челе кај Приједор, има кокошка која снела едно чудно јајце, а благодарение на истото можела дури...