локални избори 2021

Пронајдени се 929 резултати на тема „локални избори 2021“
Хроника

Регистрирани нерегуларности во повеќе градови: Од кинење и фотографирање на гласачко ливче до тепачки на изборни места

Во СВР Охрид околу 14,10 часот од претседател на избирачкиот одбор било пријавено дека на избирачко место бр.1884 во с.Октиси, струшко К.С.(67)...
Вести

Даштевски: До 15 часот излезеноста е над 30 отсто, после 19 часот ќе гласаат сите кои ќе се затекнат во дворот на избирачкото место

Процентот на излезност на седмите Локални избори до 15 часот е 31.80 отсто, што значи дека гласале 403.715 грааѓани, соопшти Александар Даштевски,...