љупчо златев

Пронајдени се 36 резултати на тема „љупчо златев“
Вести

Златев: Спрегата на Јавното обвинителство и Јовевски со власта е очигледна и истата му дава порив за малтретирање на новинари

Утринава бев повикан во МВР по налог на Основното јавно обвинителство пред кое ја држам оваа прес-конференција, а бев повикан поради...
Вести

ВО ЖИВО: Изјава на новинарот Љупчо Златев, наместо ОЈО да го гони оној кој врши киднапирање и криминал, ОЈО го гони оној кој објавува

Новинарот Љупчо Златев денеска е повикан во Основното јавно обвинителство кое претходно отвори истрага против него откако тој на својот...
Вести

Новинарот Љупчо Златев на распит во МВР за случајот со Курто Дудуш: Не е проблем тоа што овој крвник тепал човек, туку што некој го снимил и снимката ми ја дал мене

По налог на ОЈО, утре во 12 часот сум на разговор во полиција затоа што како уредник на “Лидер” ја објавив снимката на која се слуша...
Вести

ЗНМ будно го следи случајот со МВР и новинарот Златев: Уставот го гарантира правото на заштита на изворот на информација во медиумите

Денеска во просториите на СВР Скопје на претходна покана од МВР, новинарот Љупчо Златев во присуство на правен застапник имал разговор...
Вести

Новинарот Љупчо Златев на распит во МВР за случајот со Рашковски: Власта наместо да ги гони оние кои прават криминал, ги гони тие кои откриваат

Наместо да ги гони оние кои прават криминал, полицијата ги гони тие кои го откриваат, вели новинарот Љупчо Златев. Тој изутрината беше...