љупчо златев

Пронајдени се 37 резултати на тема „љупчо златев“
Вести

Стејт Департмент застана во одбрана на новинарите Љупчо Златев и Александар Митовски кои власта ги гони за оддавање државна тајна

Стејт Департменот, односно највисоката институција за надворешна политика на САД, застанаа во одбрана на новинарите Љупчо Златев и...
Вести

Златев: Тоа што јас сум го објавил е веќе поништено, не знам како може да ми се суди за оддавање на службена тајна

Во Основниот кривичен суд Скопје денеска продолжи судскиот процес кој Обвинителството го покрена против новинарот и уредник на порталот...
Вести

Златев до Заев: Од денес давам безусловна поддршка на сите политички и неполитички субјекти кои ќе се обидат да го срушат ова зло од човек

Новинарот Љупчо Златев преку статус на Фејбсук пишува дека од денес дава безусловна поддршка на сите политички и неполитички субјекти...
Вести

Златев: Самото обвинение против мене содржи барање за цензура, не оддадов државна тајна туку државен интерес

Денес во 9:30 часот во Основниот кривичен суд Скопје, требаше да се одржи првото рочиште во судскиот процес кој Обвинителството го покрена...
Вести

Почнува судскиот процес против новинарот Златев, тој порачува дека за слобода и демократија е подготвен да оди во затвор

Утре во 9:30 часот во Основниот кривичен суд Скопје, ќе се одржи првото рочиште во судскиот процес кој Обвинителството го покрена против...
Вести

Двојните стандарди на СДСМ на дело, нападот врз Љупче Златев тежи помалку од нападот врз Милка Смилевска

Одбрана и слобода на новинарите или двојни стандарди на СДСМ, која е реалноста кога стануваат збор нападите кон новинарите во Македонија? Имено,...
Вести

Златев: Кадрите на СДСМ не сносат одговорност пример за тоа е Ден Дончев и покрај земање мито шета како слободен граѓанин

-СДСМ има кадри кои не сносат одговорност. Каде е случајот со Ден Дончев?Тој беше фатен на дело, сите го видовме, сликан како зема пари....
Вести

АВМУ: Покренување обвиненија против новинари за објавување информации негативно се одразува врз слободата на медиумите

Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги е загрижена за состојбата со слободата на информирање поради одлуката на Основното...