љуботен

Пронајдени се 16 резултати на тема „љуботен“
Хроника

Крвава драма во Љуботен: Две лица си го пронашле пријателот во соба со рана во стомакот откако претходно биле заедно на лов

Министерството за внатрешни работи информира дека на 26.11.2022 во 19.15 часот во СВР Скопје од Итна медицинска помош било пријавено дека во...
Вести

Градоначалникот Смилевски за акцијата во Љуботен: Се надевам брзо ќе заврши оваа голгота на народот, полицијата да им го врати тутунот

Градоначалникот на општина Бутел, Велимир Смилевски застана во одбрана на жителите на Љуботен каде утринава Управата за финансиската...