љубомир јовевски

Пронајдени се 12 резултати на тема „љубомир јовевски“
Вести

„Јовевски е избор на Заев за Уставен суд, како награда за заштитата на криминалот на власта и селективната правда“

Најавата дека шефот на обвинителството Љубомир Јовевски го подготвуваат за уставен судија е уште еден показател на трас-трас судството...
Вести

Стоилковски: Рашковски нарачал софтвер кој што не функционира; Македонија тоне во корупција Јовески и Русковска не отвораат предмет

Молкот на петорката- Тендер, Рашковски, Заев, Јовески, Русковска, тактиката „молчи ќе потоне темата“ не смее да мине! Фрлени се пари...