љубомир фрчкоски

Пронајдени се 22 резултати на тема „љубомир фрчкоски“
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Спасувачката мисија на Заев завршува со уште еден меѓународен блам, Фрчкоски неприфатлив за амбасадор во САД, ама бил прифатлив за ОН

Љубомир Фрчкоски е неприфатлив за амбасадор на САД, и доби црвено светло од Вашингтон. Заев наместо да ја сфати пораката го предлага...
Вести

Николоски: Дали Заев инсистира да го прати Фрчковски за амабсадор затоа што тој ја пишувал недобиената Нобелова награда на Заев?

-Мислам дека е огромен скандал за дипломатијата тоа што клучните амбасади подолг временски период не се пополнети, почнувајќи од Вашингтон....
Вести

Стоилковски: Што му должи Заев на Фрчкоски, кој е соработник на мафијата и тепач на жени, па го праќа за амбасадор во САД?

Откако влегла во стан веднаш била фатена од Љубомир за врат и влечена за косата, и во еден момент била удрена со бокс во пределот на челото,...
Вести

Фрчкоски во одбрана на Преспанскиот договор го навреди македонскиот народ дека го нервира затоа што го брани својот идентитет

Вчера во вестите на 1ТВ гостуваше Љубомир Фрчкоски, универзитетски професор и поранешен министер на МВР и на МНР, со цел да го оправда...
Вести

Фрчкоски: Очигледно е дека кај МВР е грешката – Можеби за власта е подобро Груевски избеган и девалвиран, отколку Груевски херој во затвор

Професорот Љубомир Фрчкоски во вечершаното гостување на 1ТВ го коментираше бегството на Никола Груевски и вината ја гледа кај МВР. -Никого...