љубиша георгиевски

Пронајдени се 12 резултати на тема „љубиша георгиевски“
Вести

ВМРО-ДПМНЕ со комеморативна седница во чест на Георгиевски: Аналитичкиот центар на партијата ќе го носи негово име

Денес во седиштето ВМРО-ДПМНЕ се одржа комеморативна седница во чест на Неговата екселенција, професорот, Љубиша Георгиевски. При самата...
Вести

Собранието одржа комеморативна седница по повод смртта на Љубиша Георгиевски, погребот ќе биде во недела

Георгиевски успеа на свој начин да ги спои театарот и политиката и се залагаше за поголема одговорност на законодавниот дом преку изработка...
Вести

Мицкоски по смртта за Георгиевски: Неговата грамадна големина во битисувањето на Македонската држава ќе биде запаметена

Со длабоко жалење утрово ја примив веста за смртта на Проф. д-р Љубиша Георгиевски. Тој со својот плоден животен век остави неизбришлива...