лисиче

Пронајдени се 34 резултати на тема „лисиче“
Скопје

Трагедијата во Тетово не го запали алармот: Лисиче ќе добие амбуланта направена од исти материјали?! (ГАЛЕРИЈА)

Огромната трагедија во тетовската модуларна болница изгледа не донесе “памет во глава“ кај надлежните. На ужасен начин згаснаа 14 животи,...
Скопје

Отвори кариерен центар, па го претвори во амбуланта: Лисичани збунети поради неспособноста на Златко Марин! (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Кога конечно, по долги години, жителите на населба Лисиче доживеаја да слушнат дека конечно нешто ќе се гради кај нив, по којзнае кој...
Скопје

Трговскиот центар во населба Лисиче не е безбедна локација за деца, мизерија среде општина Аеродром (ФОТО ГАЛЕРИЈА)

Кога ќе ја видите оваа фото галерија можеби ќе помислите дека е направена пред неколку децении, во запуштено место, во село кое е раселено...