лимузина

Пронајдени се 5 резултати на тема „лимузина“
Занимливости

Бајден беше единствен кој дојде со „блиндиран ѕвер“ на погребот на кралицата, дали сте се запрашале како лимузината пристигнала во Лондон? (ВИДЕО)

Минатиот понеделник се одржа погребот на кралицата Елизабета втора, а главна тема во светските медиуми беше веста за доаѓањето на американскиот...
Вести

Мицкоски: Народот додека се моли за денар или два за килограм јаболка, Заев се вози во лимузина која чини колку 3 милиони килограми јаболка

Нема да кажувам дека во Ресен првпат сум се заљубил, сум имал девојка првпат тука, тоа ќе ви го каже еден друг. Тој кој што вчера овде се...
Занимливости

Новиот „ѕвер“ на Трамп чини 1,5 милиони долари, а кога ќе дознаете со што се е опремен ќе останете со подзинати усти (ВИДЕО)

Во Њујорк во неделата американскиот претседател Доналд Трамп стигна со новата машина Кадилак базиран на моделот CT6. Среде улиците на...
Занимливости

Новата лимузина на Трамп отпорна на секаков напад: Еве што се Тајната служба побарала да содржи автомобилот на претседателот (ВИДЕО)

Претседателот на САД Доналд Трамп наскоро ќе се вози во претседателско од потполно нова генерација, кое е конструирано во програмата,...