лилјана кузмановска

Пронајдени се 38 резултати на тема „лилјана кузмановска“
Економија

Кузмановска: Оваа Влада ги имаше најкатастрофалните економски политики во време кога Европа имаше секаде раст од над 3 %

На денешната расправа на Комисијата за финансирање на буџет имаше обраќање пратеничката од редовите на ВМРО ДОМНЕ Лилјана Кузмановска. Кузмановска...
Вести

Кузмановска: Законот не содржи антикорупциски одредби, голем дел од забелешките ги добиваме од економските оператори

Пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ, Лилјана Кузмановска на собраниска седница говореше околу законото за јавни набавки. Таа кажа дека пред...
Вести

Кузмановска: Пренамената на пари за општините не е затоа што Владата се грижи за нив, туку затоа што не беа способни да ги реализираат капиталните инвестиции

Пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ, Лилјана Кузмановска на денешната собраниска седница за ребалансот на буџетот од 2018 година потенцираше...
Вести

Кузмановска: Економијата е во слободен пад – цунамито наречено Заев ќе има потешки последици отколку што можевме да замислиме

Економијата е во слободен пад. За катастрофата која што ни се случува не е виновна ниту ЕУ, ниту НАТО, ниту опозицијата, ниту временската...
Вести

Кузмановска: СДСМ ветуваше дека нема да се задолжуваат, а кога дојдоа на власт само за 3 месеци се задолжија за 600 милиони евра

Со доаѓањето на власт на СДСМ јавниот долг е зголемен за 0,7%. Додека бевте опозиција кажувавте дека нема да има задолжувања, нема да има...
Вести

Кузмановска: Криминалниот картел ја турка државата кон презадолженост, јавниот долг ја помина границата од 5 милијарди евра

Криминалниот картел ја турка државата кон презадолженост. Расипничкото трошење на власта ја проби психолошката граница од 5 милијарди...
Вести

Кузмановска: Нема просечна плата од 500 евра, нема покачување на пензии и стипендии- има само зголемен јавен и државен долг

СДСМ наместо да го намалат јавниот и државниот долг на државата, тие го зголемија. Сензационалните наслови на МФ од типот намален јавен...
Вести

Кузмановска: Државата се задолжува, економијата паѓа, куповната моќ на граѓаните е загрозена- ова е билансот од 8 месеци власт на СДСМ

Македонија доживува економско фијаско. Денеска СДСМ се задолжува за нови 24 милиони евра. И ова е трето задолжување за само три недели,...