лилјана кузмановска

Пронајдени се 31 резултати на тема „лилјана кузмановска“
Вести

Кузмановска: Само со нови задолжувања и со зголемување на јавниот долг СДСМ ќе направи зголемување на пензиите и платите

Пратеничката од ВМРО-ДПМНЕ, Лилјана Кузмановска на денешната собраниска расправа за реконструкција на Влада, рече дека оваа Влада ја...
Вести

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ: И покрај опструкциите од страна на СДСМ, ќе го расветлиме скандалот за склучените договори за адвокатски услуги

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За подобра Македонија“ до Собранието ќе достави Барање за одржување на надзорна расправа...
Вести

Кузмановска: Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ работи во интерес на граѓаните, затоа ќе го поддржиме овој заем за набавка на еко автобуси

Потребана е набавка на вакви автобуси, посебно онаму каде што има енормно загадување и ќе се работи против тој дел, поради тоа што еден...
Вести

Кузмановска: Неспособната власт предводена од Заев, Тевдовски и Анѓушев ги задолжи граѓаните за нови 21,1 милион евра

Нова седмица, ново задолжување. Вчера неспособната власт предводена од Заев, Тевдовски и Анѓушев ги задолжија граѓаните за 21,1 милион...
Економија

Кузмановска: Оваа Влада ги имаше најкатастрофалните економски политики во време кога Европа имаше секаде раст од над 3 %

На денешната расправа на Комисијата за финансирање на буџет имаше обраќање пратеничката од редовите на ВМРО ДОМНЕ Лилјана Кузмановска. Кузмановска...
Вести

Кузмановска: Законот не содржи антикорупциски одредби, голем дел од забелешките ги добиваме од економските оператори

Пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ, Лилјана Кузмановска на собраниска седница говореше околу законото за јавни набавки. Таа кажа дека пред...
Вести

Кузмановска: Пренамената на пари за општините не е затоа што Владата се грижи за нив, туку затоа што не беа способни да ги реализираат капиталните инвестиции

Пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ, Лилјана Кузмановска на денешната собраниска седница за ребалансот на буџетот од 2018 година потенцираше...