лидс

Пронајдени се 18 резултати на тема „лидс“
Познати

Новинарката на Лидс го прослави пласманот во Премиер лигата- направи селфи, а во кадарот едвај ги собра џиновските гради (ФОТО)

Цели 16 години Лидс беше надвор од елитното друштво во Англија, а пласманот на Езгјан Алиоски и неговите колеги во Премиерлигата ги израдува...
Фудбал

Богат договор за тренерот на Лидс, откако успеа клубот да го врати во елитното натпреварување во Велика Британија

Раководството на повратниците во Премиер лигата, екипата на Лидс Јунајтед, планира да понуди нов, многу попрофитабилен договор на менаџерот...