лидл

Пронајдени се 16 резултати на тема „лидл“
Вести

„Лидл“ прво влегува во Куманово, во Македонија вработиле 80 лица – Ковачевски на средба со нивни претставници

Претседателот на Владата на Република Македонија, Димитар Ковачевски и вицепремиерот за економски прашања Фатмир Битиќи денеска остварија...
Вести

После укинувањето на задолжителниот ПЦР тест за влез во Србија, Македонците го „нападнаа“ Врање – „Eпицентарот“ бил Лидл!

Неколку туристички агенции од Македонија, веднаш по укинувањето на епидемиолошката контрола и задолжителните тестови за ПЦР, веднаш...