лидија димова

Пронајдени се 32 резултати на тема „лидија димова“
Вести

Арсовски: Нов скандал, Димова доделила скоро 55.000 евра на училиште во кое работат роднини на министерот Маричиќ и неговата сопруга

Лидија Димова мора веднаш да си даде оставка од позицијата Директор на Националната агенција, бидејќи заглавена е во сомнеж за криминал...
Вести

Арсовски: Кога планираат Русковска и Јовевски да отворат случај за проневера на над 20.000 евра пари од благајна од Националната агенција?

Поминаа точно четири дена откако Љупчо Николовски најави дека ќе побара оставка од Лидија Димова. Еве и после четири дена, ниту Николовски...
Вести

„Дел од парите за магариња, фризерници и непродуктивни трошења да завршеа за здравството немаше вчера да броиме скоро 600 заразени“

Пола милион евра за магариња и фризерници, милиони за тендери, барем дел од тие пари кои СДСМ ги дели на своите послушници да завршеа...
Вести

Андоновски: Расипништво се 300 илјади евра во луксузни возила, 170 дена патувања во странство, тендерите и грантовите на Димова

Стефан Андоновски, членот на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, во телефонско вклучување на емисијата на Канал 77 во која беше гостин Лидија...
Вести

Пандов: Тоа што правела Димова сигурно се прави и во други институции, а Николовски до сега требаше да направи нешто

Лидија Димова како прв човек на Националната агенцијата за европски образовни програми давала пари за фризерница и за обука на магариња....
Вести

Арсовски: Барањето оставка од Димова е само театар, потребна е кривична одговорност, ЈО да отвори случај, а документите да бидат јавно објавени

Театарот кој го прават СДСМ, Лидија Димова, Љупчо Николовски и Зоран Заев е само со една и единствена цел, а тоа е да се дефокусира јавноста...
Вести

Благајничката тврди дека Лидија Димова ѝ вршела мобинг: Имав притисок и од нејзина соработничка, со закани за убиство (ВИДЕО)

Благајничката Ана Павлиду, која до денеска работеше во Националната агенција за европски образовни програми и мобилност, ја обвинува...
Вести

Арсовски: Димова доделила 125.000 евра за проект „Избери сирење“ на братот на пратеникот Диме Велковски од СДСМ

Скандалозното однесување и работење на Лидија Димова е недозволиво. За само една недела излегоа на површина сите фекалии од криминалното...