лидер

Пронајдени се 37 резултати на тема „лидер“
Вести

Професор, политичар, лидер, ама и граѓанин за пример: Додека други политичари не го прават ни она на што ги обврзува платата, на Мицкоски не му е срам да се фати и за лопатата! (ФОТО)

Снегот не „изненади„ среде февруари… Најмногу скопскиот градоначалник Петре Шилегов, кој на социјалните мрежи се отепа фалејќи се...
Вести

Инфомакс: Византиски игри во СДСМ – Скопското крило му зема мерка на Заев, конгрес и поставување на Царовска за лидер на СДСМ

Царовска според внатрепартиски мерења пред коронавирусот имала рејтинг близок до Заев, била урбана, образована и преку неа ќе можело...